אוכל אותנטי

 

אחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות הוא לעשות קאמבק לעבר. זה בא לידי ביטוי באמנים שונים ששלטו בשנות השבעים והשמונים, באופנה וברהיטים. טרנד הקאמבק לא פסח גם על סוגי המטבחים שמתהדרים במאכלים אותנטיים הנקשרים מיד למסורת הבישול והאפיה מהעבר. מה זה אוכל אותנטי ולמה כדאי לשים לב? 
 
מאיפה מגיע המושג אוכל אותנטי?
באופן כללי, אנשים נוטים להשתמש במושג אותנטי ואותנטיות כדי לתאר את עצמם ולהתברבר בכך שהם אמיתיים וכנים ולא משחקים את משחק החיים. כשמדובר באוכל, המשמעות היא שהמזון אותו אוכלים הוא אורגינלי, מקורי ומבושל בדיוק כמו פעם, לפני העידן הטכנולוגי והחומרים המשמרים.
 
מה נחשב כאוכל אותנטי?
נהוג לחשוב שאוכל מרוקאי, הונגרי, ערבי או כל מוצא אחר הוא אוכל אותנטי באופן טבעי. אך למעשה, אוכל אותנטי לא חייב להיות כלול ברשימת המזונות הבולטים בסעודות עם מאכלים של פעם, בהתאם למוצא ולעדות השונות, אך שיטות הבישול וחומרי הגלם צריכים להישמר בהתאם למסורות הבישול העתיקות כדי לקבל את הרמוניית הטעמים והניחוחות שליוו את המטבחים של הסבתות. 
 
למה אנשים מתלהבים מאוכל אותנטי?
אוכל מעורר את הלשון, אך בעיקר את העין והלב. מלבד הטעמים העשירים והעמוקים, והמרכיבים המזינים השונים לחלוטין ממאפייני מאכלי הג'אנק פוד המהירים של הדורות האחרונים, לאוכל אותנטי ערך מוסף של נוסטלגיה וגעגוע לפשטות של פעם, לארוחות שהושקעה בהם בעיקר אהבה. ביס אחרי ביס, זיכרונות הילדות עולים ומציפים את החך בהנאה. 
 
האם כל מסעדה שקוראת לעצמה אותנטית מגישה אוכל כזה?
אז זהו, שלא. המון
מסעדות לאירועים וחברות קייטרינג מתיימרות לקרוא לעצמן אותנטיות, אך בפועל אינן כאלה. אמנם שמות המאכלים יכולים להיות זהים לאלו המוכרים מדורי דורות, אך דרכי הבישול מתבצעות באופן מודרני. יכול להיות שהטעם לא ייפגע ותחשבו שהאוכל מצוין, אך אין מה להשוות בין מרק שהתבשל על כיריים חשמליות לעומת פתיליה. 
 
ולמרות הכל, יש כאלה שטוענים שאוכל אותנטי בכלל לא קשור לשמירה על מסורות העבר. עבורם, זה פשוט אוכל מקורי שהתבשל מתוך רצון לפנק את הניזונים ממנו בטעמים שיותירו רושם בלתי נשכח. 
 
אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על: ל
מה כדאי לערוך אירוע במסעדה?