אוכל מרוקאי

 

קסמו הבלתי נדלה של המטבח המרוקאי
טעמו הייחודי והאיכותי של המטבח המרוקאי הפכו אותו לשם דבר בזירה הקולינארית בישראל. כשאנחנו חושבים על אוכל מרוקאי מיד עולים בדמיון מאכלים צבעוניים עשירים בטעמים בעלי ניחוחות משכרים. בלוטות הטעם מתחילות לפעול והן לא נרגעות עד שאנחנו לא מוצאים מסעדה המגישה מאכלים מהמטבח המרוקאי. אפשרות נוספת היא להיכנס למטבח ולהכין בעצמנו מרק חרירה עשיר בטעמים או להכניס לתנור דג עטוף בכל הטעמים העשירים של המטבח המרוקאי המקורי והמסורתי.
 
מדוע תמיד חוזרים לתבשילים של אמא
גם אחרי 65 שנה של מיזוג גלויות, יש מקומות ששומרים עליהם באדיקות ולא מוכנים לשנות אותם. המטבח הוא אחד מהמקומות האלה. גם מי שנולד בארץ, וגם הוריו ילידי הארץ, תמיד יזכור את המאכלים שהוא אכל אצל אימו וסבתו. אישה צעירה ששורשיה מקורם במרקש, בוורשה, או בבגדד, תיכנס למטבח הביתי, תפתח את האוגדן שבו היא שומרת את המתכונים המשפחתיים, ותרצה להכין את המאכלים שהיא אכלה אצל אמא וסבתא בדיוק כמו שהיא זוכרת אותם. כי מה שאכלנו ואהבנו בילדותנו, נמשיך לבשל ולהכין לילדינו.
 
אילו מאכלים מאפיינים את המטבח המרוקאי
כשאנחנו מדברים על אוכל מרוקאי, אנחנו חושבים על מופלטות, סיגרים, דג ברוטב חריף, מרק חרירה ועוד. הרבה
מסעדות לאירועים נוהגות להגיש אוכל מרוקאי שכן, המטבח המרוקאי עשיר בטעמים ובצבעים והוא מושתת על טיגון עם הרבה שמן, אך כולל גם הרבה מאפים המגיעים אלינו במרקמים שונים. גם מי ששורשיו מגיעים ממקום אחר, נשבה במהירות בקסמו של המטבח המרוקאי, שהוא גם מתוק, אך גם חריף, גם מעודן וגם צורב. בין המאכלים המוכרים לנו ביותר של המטבח המרוקאי נזכיר מאכלים כמו: מטבוחה, חצילים ופלפלים ממולאים, פרנה (לחם מרוקאי) ואחרים.
 
איפה כדאי לאכול אוכל מרוקאי טעים
אם יתמזל מזלכם וגדלתם בבית מרוקאי או התחתנתם עם צעירה שגדלה בבית מרוקאי, אז אתם מסודרים ותמיד יהיה לכם אוכל טעים ומגוון. אם לא יתמזל מזלכם, אתם יכולים ללמוד איך להכין אוכל מרוקאי ממתכונים המתפרסמים בספרי בישול או באינטרנט. אם לא מתחשק לכם לעבוד קשה, אפשר למצוא בארץ מסעדות או חברות קייטרינג המגישות אוכל מרוקאי אסלי, טעים וטרי. בתיאבון!
 
אלו שקראו מאמר זה, התעניינו גם ב:
איך לבחור מסעדה לאירוע