חינה מרוקאית

 

למרות ההקפדה על המסורת בתוך חינה מרוקאית, הרי היום יש מגוון חידושים ועדכונים ככול הנוגע אל חינה מרוקאית. החינה היא חגיגה נפלאה. היא נחגגת כשבועיים לפני החופה והיא מקוימת במסירות על ידי יוצאי מרוקו וגם אצל עדות נוספות.טקס החינה עבר שינויים לאורך השנים. אם פעם טקס החינה היה טקס צנוע וסמלי היום טקס החינה הוא טקס מפואר ומושקע שמשאיר תמיד את האורחים מתרשמים ונלהבים.
 
חינה כחגיגה של פאר ושפע
איך היום הפכה החינה לחגיגה של שפע? בזכות רעיונות רבים שהופכים את החינה הצנועה לחגיגה מרשימה ובלתי נשכחת. זה מתחיל בשמלות של הכלה ושל בני המשפחה הקרובים ובבגדים של האורחים. ניתן לעצב בגדים מושקעים, משובצים באבנים יקרות וליצור תלבושות חינה בלתי נשכחות. חשוב לזכור כי חינה לפני חתונה או לפני בת מצווה היא חוויה חד פעמית עבור הכלה עבור החתן ועבור כלת בת המצווה ולכן המשפחות משקיעות מכול הלב לעשות אירוע בלתי נשכח.
 
השקעה בעיצוב אולם החינה
לא רק הבגדים הם חדשניים היום ומושקעים. גם עיצוב האולם של חינה מרוקאית היום הוא מושקע וססגוני. חינה בירושלים היא מקום והגשמת פנטזיות עבור כול משפחה עם טעם בעיצוב פנים. ניתן לעצב אולם ססגוני בצבעים עזים ושמחים המאפיינים חינה כמו עיצוב בזהב, עיצוב בטורקיז, בסגול ובשאר צבעים המביאים מזל, שפע והצלחה. כול כלה לעתיד שיש לה נטייה לעיצוב וטעם טוב תהנה ליצור עבור עצמה עיצוב פנים של אולם חינה שיהפוך את אולם החינה לאולם בלתי נשכח.
 
עזרה של מעצבים
ניתן כמובן גם להיעזר במעצבים שיהפכו את אולם החינה לארמון מדהים שלא ראיתם כמותו. היום בחינות מפנקים את האורחים במתנות מגוונות מסוכריות דרז'ה מסורתיות ועד מתנות יקרות בכול תקציב שתרצו להשקיע. רבים עושים תמונות על מגנטים שיהיו מזכרת עבור האורחים מתוך חינה מרוקאית של בני הזוג. יש גם מתנות מזכרת נוספות כמו צלחות עם תמונות, תמונות ממוסגרות, כוסות עם תמונות ועוד מגוון מזכרות מושקעות כך שגם טקס חינה מרוקאית מסורתי יכול לקבל אופי מודרני ומדליק עם מעט מחשבה ותכנון.

לגלריית חינה של מסעדת מרקש