מסעדות אותנטיות

 

מדוע לדעתם חשוב שיהיו לנו מסעדות אותנטיות בישראל? חשבנו על כך רבות והגענו למסקנה הבלתי נמנעת שאוכל אותנטי הוא הדרך של כל עם לשמר את התרבות המופלאה שלו. כי אוכל הוא לא רק מזון לגוף, אחרי הכל אוכל הוא זיכרון ילדות, מנגינת נעורים, טעם שמזכיר לנו נשכחות בכל תחנות החיים. 

 

 
כשאמא שלנו מבשלת היא יוצקת לתוך האוכל הרבה מאד תבלינים של אהבה, רגש, שמחה, דאגה ועוד, כך גם בבישול האותנטי, אנחנו מתרגשים לגלות שאת טעמי הבית שלנו אפשר למצוא בטברנה יוונית על חוף הים של יפו או במסעדה בולגרית ברחוב צר בחיפה. מה עושים? יוצאים לאכול בחוץ בכל הזדמנות.
 


מנות עם טעם של בית
לא משנה מאיזו עדה אתם תמיד תיהנו לטעום מאכל ביתי טעים. אם אתם מרוקאים תתקשו להתחמק מהדג החריף השוחה בתועפות רוטב אדום וסמיך. תוניסאים לא יוותרו על מנת הפריקסה שלהם, אם אתם בולגרים הרי שמרק צ'ורבה נפלא ישמח אתכם מאד ואם מהונגריה עליתם ארצה הרי שקיורטוש חם הוא ללא ספק הקינוח האהוב בביתכם.
 

 
לא לכולנו יש אמא, או סבתא שיכולות לעמוד במטבח ולהוציא ממנו את כל המטעמים הללו. לא כולם זכו באישה בשלנית או בבת שחובבת ניסיונות שחזור של מאכלים אותנטיים. בדיוק לשם כך מחכות לנו המסעדות האותנטיות, מאפשרות לנו להתרווח ולטעות מגוון מנות עם טעם של בית. טעמים שכבר שכחנו והנה הם עולים ומעלים בנו נשכחות.
 


איפה תרצו לאכול?
אז בפעם הבאה שאתם חושבים היכן לאכול צהריים או איפה לבלות בערב, כדאי לכם מאד לשקול קפיצה אל מסעדה אותנטית – כמו מסעדת מרקש לדוגמא. כזו שנותנת חוויה אחרת מכל המסעדות שמציעות כיום פיוז'ן למיניו וסוגיו. חשוב לציין שתמיד כייף ומהנה ללכת דווקא למקום בו יש אוכל חדש וטעים שאינכם מכירים, לכו לחפש את המנה הבאה של האוכל הביתי האותנטי במסעדות מיוחדות שמי שמבשל בהם נותן בתוך הסיר את האש והנשמה. כי וכל אמיתי, כזה שמעלה דמעות של התרגשות מבשלים באהבה או לא מבשלים בכלל.
 
אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על: מסעדת קייטרינג