מסעדות לבר מצווה

 

את רוב חגיגות בר המצווה חוגגים באולמות וגני אירועים, עם בני המשפחה וחברים ואורחים רבים נוספים. לא כל משפחה יכולה או רוצה להעמיד אירוע רב משתתפים שעלותו לא תמיד נמצאת בקו ישר עם מצב המשפחה או הרצון שלה להוציא כספים רבים. אלה שמחפשים לפשט את האירוע או לצמצם בהוצאות בוחרים לקיים את הסעודה במקומות קטנים יותר, ואחד הפתרונות הן מסעדות לבר מצווה. החיסכון בעלות מסיבת בר המצווה הוא עצום. בעוד שחגיגה באולם מצריכה הרבה סידורים לאורך תקופה ארוכה לפני המועד והזמנת בעלי מקצוע כמו צלם, תזמורת או די. ג'יי והעלות של כל אחד היא גבוהה. יש גם הרבה בתי קפה שמאפשרים מסיבות ימי הולדת ובר/בת מצווה. גם הם אינם סוגרים את בית הקפה בפני הקהל הרחב אלא תוחמים חלק מהמקום לטובת החוגגים.

 

 
איך עושים זאת? 
הזמנת מספר שולחנות במסעדות לבר מצווה מאפשרת הזמנת האורחים  למועד שנקבע ובעל המסעדה מכין אזור מסוים במסעדה שיהיה סגור ללקוחות ויוקדש רק להנעים את אורחי בר המצווה. התפריט שיוגש לאורחי שולחנות אלו יהיה מוזמן מראש על ידי בעלי השמחה וההתייחסות תהיה לאורחים כמו לאורחים באולם שמחות. לפעמים המסעדה, נסגרת למספר שעות, לסועדים שאינם שייכים לאירוע. בעל המסעדה יעדכן את המתעניינים על סגירת המסעדה לקהל עקב מסיבה פרטית.
בכל מסעדות בר מצווה אפשר להזמין מקום קרוב למועד, אין צורך בצלם את הצילומים יעשה אחד מבני המשפחה בטלפון החכם, אין צורך במוסיקה ברוב המסעדות יש מוסיקת רקע שניתנת להתאמה על פי רצון חתן השמחה והעלות נמוכה הרבה יותר מאשר באולם. 

 


ומה אם רוצים בר מצווה בירושלים? 
יש החוגגים את בר המצווה על יד הכותל ובסיום התפילה והנחת התפילין כל האורחים שהגיעו הולכים ביחד לאכול באחת ממסעדות לבר מצווה שיש בירושלים. בגלל כמות המשתתפים המסעדות לבר מצווה מפרסמות שיש צורך להזמין מקומות מראש. בירושלים יש מספר חברות הפקה לבר מצווה שבנוסף לטקס על יד הכותל המנוהל על ידם ובעזרת צוות החברה בכל מה שקשור לתפילה על יד הכותל הם גם דואגים להזמין מקומות במסעדות לבר מצווה עם תפריט שנקבע מראש.
 


אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על: מסעדות אותנטיות